הכשרה וליווי מקצועי למסחר בבורסה
1-700-500-585
15 דקות ראשונות

15 דקות ראשונות

מאת: שלמה קופר

ישנה אמירה ידועה ב"וול-סטריט": החובבנים פותחים את השווקים בעוד המקצוענים סוגרים אותם". האמירה הזו מיוחסת למבול העסקאות שהברוקרים מקבלים מהלקוחות שלהם שאינם מסוגלים להמתין בסבלנות ולהיכנס או לצאת מהמניות בהסתמך על חדשות ששמעו מחברים או צפו בטלוויזיה בערב הקודם. רוב המשקיעים בבורסה עובדים במהלך היום בעבודות שגרתיות ולומדים על החדשות הפיננסיות רק במהלך הערב לאחר תום המסחר. התוצאה היא זרם פקודות שמבוצע בבוקר הבא כאשר הסוחרים והברוקרים פתוחים לעסקים.

יחד עם זאת, ברגע שרצף הפקודות הושלם והעמלות ע"י הברוקר נגבו, המגמה האמיתית בשוק חושפת את עצמה והסוחרים המקצוענים סוחרים בהתאם לתוכניות המסחר היומיות. אנחנו מחכים לאיתותי מסחר תוך יומיים. הרבה פעמים הסבלנות יכולה להתברר כמאוד רווחית. ההתלהבות של ריצת הפתיחה בשוק והריוורסלים של הבוקר ידועים היטב לסוחרי חדר המסחר של טריידנט. יש לנו מספר אסטרטגיות מסחר שמטפלות בתופעות אלו ביעילות. אנחנו גם יכולים לבחון את התוצאות של הקרב הראשון של הבוקר בדקות הראשונות כדי להבין איפה כדאי למקד את האנרגיות בחיפוש אחרי עסקאות מוצלחות.

סוחרים חדשים הרבה פעמים מתקשים עם מסחר יתר או בנסיון למצוא את המגמה השולטת של השוק או של מניה בתוך היום. ראיתי הרבה סוחרים שמנסים ללכת לונג או שורט באותה מניה באותו יום, לפעמים תוך דקות. כלל אצבע בו אני משתמש לעיתים קרובות כדי לעזור לי לקבוע האם אני צריך לחפש מסחר לונג או שורט על מניה הוא להסתכל על תנועת המחירים לאחר 15 הדקות הראשונות של המסחר.

לאחר שהחובבנים יצאו החוצה או נכנסו פנימה והמרקט מייקרס השלימו את פוזציות הקיזוז שלהם, השווקים בדר"כ יכולים לקחת כיוון בו הם יתמידו לשארית יום המסחר. זוהי לא טכניקה מושלמת, בהתחשב בתנודתיות הגבוהה אותה אנחנו חווים לאחרונה. השווקים יכולים להסתובב מספר פעמים בתוך יום מסחר בודד. יחד עם זאת, אנחנו יכולים לשפר משמעותית את סיכויי ההצלחה ע"י מסחר עם המגמה והטכניקה הבאה תעזור לכם לעשות בדיוק את זה.

הכללים פשוטים: אני משתמש בגרף 15 דק' ומחפש לראות אם תנועת המחיר של המניה פורצת את עמודת ה-15 דק' הראשונה. אם המניה פורצת למעלה את השיא של עמודת ה-15 דק' הראשונה, המגמה בדר"כ שוורית ואני אחפש פוזיציות לונג על המניה. במידה ותנועת המחירים שוברת את התחתית של עמודת ה-15 דק' הראשונה, אהיה דובי על המניה ואחפש לפתוח עסקת שורט.

הביטו בדוגמה הבאה על גרף השוק SPY עם הסברים על הגרף.


מסחר בדקות הראשונות
ניתן ליישם את הטכניקה במסחר על השוק עצמו דרך תעודות הסל השונות כמו SPY, VXX, SDS, TVIX, SH ואחרות. ניתן אבל גם לסחור על מניות שנעות יחד עם תנועת השוק ולהשיג פוטנציאל רווחים גבוה יותר.
הנה דוגמה על 3 מניות יחד עם איתור כיוון השוק. שימו לב לדוגמה על מניית GG שהינה מניית זהב שם הכללים טיפה יותר טריקים – למתקדמים. הסברים בגוף הגרף.


טכניקת מסחר בדקות הראשונות של מסחר תוך יומי  
מעוניין במידע נוסף? השאר פרטים!